Пошук:

ІIСТОРИЧНА ДОВІДКА СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ШКОЛИ №80

Печерського району м. Києва

     За даними архівних документів школа №80 заснована у 1957 році. З 1960 року школа працює у приміщенні за адресою: бульвар Дружби Народів 12-Б. З 2003 року школа стала однією із перших спеціалізованих шкіл по вивченню англійської мови в Києві. З 1985 року школа є активним учасником у міжнародному Проекті асоційованих шкіл ЮНЕСКО, діяльність яких направлена на посилення гуманістичних, етичних, культурних і міжнародних аспектів освіти. З 2013 року школа є колективним членом Української Ради Миру. 

     Станом на 01.09.2021 року школа налічує 647 учнів, хоча розрахована на 460 учнів, педагогічний колектив налічує 65 вчителів, з них 1 заслужений вчитель України та 35 вчителів-методистів.

     Напрямок роботи педагогічного колективу школи «Удосконалення  освітнього  простору школи  як  умова  формування  всебічно розвиненої  особистості,  здатної реалізувати  свій  творчий  потенціал».

ПОРАДИ З ІНТЕРНЕТ БЕЗПЕКИ

ДЛЯ БАТЬКІВ

Як захистити дитину

Загальні поради

Ø Нормуйте час перебування дитини за комп’ютером (планшетом, телефоном). Не дозволяйте дитині довго засиджуватися за комп’ютером (планшетом, телефоном) перед сном і вночі.
Ø Використовуйте програмне забезпечення, що відключає ПК після закінчення визначеного часу (Time-Scout). Якщо дитина багато часу проводить за комп’ютером, вона не отримує необхідних навичок для
повноцінного розвитку, потрібних їй у реальному житті.
Ø Пам’ятайте- надмірне спілкування у Мережі може спричинити кіберкомунікативну залежність, а захоплення комп’ютерними іграми – перерости в ігроманію. Тому у дитини мають бути альтернативні
інтереси та обов’язки (наприклад, догляд за тваринами, поливання квітів, прибирання своєї кімнати та ін.).
Безпека і правила поведінки в Мережі мають формуватися з урахуванням віку і психологічних особливостей дітей. Відсутність вольового та емоційного контролю, імпульсивність поведінки властиві дітям. Чим молодший вік, тим більше уваги слід приділяти спільному використанню інтернету. З підвищенням рівня самоконтролю дитини поступово знижується потреба в батьківському контролі.

ЯКЩО ВАШІЙ ДИТИНІ ВІД 8 ДО 10 РОКІВ

У молодших школярів зберігається висока потреба в грі, русі та в зовнішніх враженнях. Саме остання є основною рушійною силою, завдяки якій виникають нові потреби: в оволодінні знаннями, вміннями та навичками. Діти цього віку прагнуть самостійно досліджувати навколишній світ, задовольняючи інтерес до пізнання, зокрема і за допомогою інтернету.
З метою підвищення безпеки Вашої дитини:
Ø Користуйтесь програмами батьківського контролю.
Ø Вживайте спеціальне сучасне програмне забезпечення для контролю ресурсів, що відвідує ваша дитина.
Ø Застосовуйте засоби блокування небажаного контенту.
Ø Встановіть програму, що обмежує час роботи за комп’ютером.

Ø Проконтролюйте нік дитини, щоб виключити наявність у ньому особистої інформації та роз’ясніть, що в інтернет-просторі перебувають люди, які можуть використати особисті дані проти неї. Навчіть дитину
вигадувати безпечний пароль і поясніть, що це дозволить їй захистити власну інформацію.
Ø Навчіть дитину правилам конфіденційності та поведінки в мережі і необхідності їх самостійного дотримання, оскільки діти цього віку вже можуть відвідувати інтернет у школі або у знайомих, де безпосередній
контроль дорослих може бути відсутнім.
Ø Заходьте в інтернет разом з дитиною та навчайте її практичному застосуванню отриманих знань з безпеки в Мережі.
Ø Розповідайте дитині, що в Мережі досить часто знаходяться не ті особи, за яких вони себе видають.
Ø Якщо дитина спілкується в чатах і користується службами миттєвого обміну повідомленнями, розкажіть їй проте, які небезпеки очікують на неї, якщо вона не буде дотримуватися правил безпеки. Намагайтесь
контролювати спілкування вашої дитини під час користування подібними службами.
Ø Розкажіть дитині про ризики, які вона може зустріти у віртуальному просторі, зокрема про віруси.
Ø Обмежуйте час перебування вашої дитини за комп’ютером.
Ø Виявляйте зацікавленість до віртуального життя вашої дитини та не ігноруйте питання, що від неї надходять. У випадку, коли ви не знаєте відповіді, спробуйте разом з дитиною відшукати її в інтернеті.
Ø Привчайте дитину ділитися з вами враженнями про відвідання інтернету та розповідати вам про все, що викликало у неї хвилювання.

Ø Хваліть дитину, якщо вона вчиняє правильно, а якщо вона помилилася- спокійно поясніть, що потрібно робити і як себе поводити.

Створіть альтернативні інтереси та обов’язки для вашої дитини:
– відвідання кружка за інтересами або спортивної секції;
– хобі;
– прибирання своєї кімнати;
– догляд за тваринами чи домашніми рослинами.

Довірливі стосунки допоможуть вам вжити своєчасних заходів у випадку виникнення ситуації, що загрожує безпеці дитини.

ЯКЩО ВАШІЙ ДИТИНІ ВІД 11 ДО 14 РОКІВ

Підлітковий період є перехідним: відбувається біологічне та статеве созрівання організму, психічний розвиток, виникає новий рівень самосвідомості, відбувається соціалізація особистості. Діти молодшого підліткового віку відрізняються гарним засвоєнням інформації, з цікавістю досліджують простір Мережі. Мотивами, що
домінують у поведінці дітей даного віку, є: намагання до самостійності і визнання товаришів, розширення власних прав, бажання зайняти гідне місце в групі однолітків. Особливої ролі починає набувати самооцінка особистості. Відбувається формування власної ієрархії цінностей. У даний період особливу зацікавленість викликають інтернет-ресурси, що дають змогу підлітку спілкуватися з реальними та віртуальними знайомими, а також розважальні і навчальні ресурси Мережі. Діти періоду дорослішання вже мають знання про те, яка саме інформація міститься в інтернет-просторі та нерідко намагаються дослідити ці ресурси в обхід заборонам батьків. Прагнення до дослідження інтернету та надто суворий контроль з боку дорослих можуть викликати негативну реакцію дитини і стати причиною приховування її діяльності в інтернет-просторі. Діти 11-14 років потребують контролю батьків, але вже виявляють самостійність, тому дуже важливо навчити їх комп’ютерній грамотності та правилам безпечної роботи в Мережі, оскільки вони можуть входити в інтернет у школі, інтернет-кафе чи в товаришів, де зовнішній контроль відсутній. Необхідно розвивати внутрішній контроль дитини і привчати її до відповідальної поведінки в Мережі з метою особистої безпеки.
Ø Навчіть дитину правилам конфіденційності та поведінки в Мережі.
Ø Привчіть дитину з повагою ставитися до людей, яких вона зустрічає в інтернеті.
Ø Поясніть дитині, що її нік не має містити про неї особистої інформації.
Ø Навчіть дитину вигадувати безпечні паролі та поясніть, що це дозволить їй захистити власну інформацію й підвищить безпеку.

Ø Розкажіть дитині про ризики, які вона може зазнати виходячи в інтернет-простір, зокрема про віруси та програми-шпигуни.

Ø Поясніть, що в інтернеті, крім звичайних людей, можуть знаходитися авантюристи та злочинці, які здатні використати її особисті дані для злочинних дій.
Ø Розкажіть дитині, що зустрічатися з віртуальними знайомими в оффлайні може бути небезпечним.

Ø Навчіть дитину розповідати вам про своїх знайомих у Мережі та обговорюйте з нею питання, що її зацікавили.
Ø Використовуйте спеціальне програмне забезпечення для контролю ресурсів, які відвідує дитина.
Ø Встановіть програму батьківського контролю.

Склавши довірливі, дружні стосунки з дитиною, ви зможете краще контролювати її активність у Мережі,
підвищивши, тим самим, рівень її безпеки.

ЯКЩО ВАШІЙ ДИТИНІ ВІД 15 ДО 18 РОКІВ

У цьому віці підліткам властива емоційна нестійкість, підвищена вразливість, необ’єктивне сприйняття дійсності, вони схильні до ідеалізації почуттів дружби, любові та сексуальних стосунків. Для осіб цього віку характерні переживання, пов’язані з власною зовнішністю, прийняттям їх однолітками, визнанням оточуючими їх здібностей і вмінь. Зміни в поведінці викликані гормональною перебудовою організму та психологічними змінами, прагненням до самопізнання, самоствердження і самостійності. Криза інтересів є схожою та суттєвою проблемою підліткового віку. Дитина по-новому починає дивитися на навколишнє – предмети, явища, людей, світ у цілому.
Підлітки шукають себе, тому нерідко страждають від почуття самотності і не відчувають себе членами суспільства. Слід відзначити, що пошук власного кола спілкування підлітком йде паралельно його психологічному відокремленню від батьків. У кіберпросторі вони задовольняють свою потребу
в спілкуванні і знаходять друзів. Підлітки 15-18 років технічно освічені та добре орієнтуються в інтернеті. Незважаючи на самостійність і незалежність, вони все ж потребують нагадування про необхідність дотримання правил поведінки в Мережі та заходах безпеки.
Ø Розкажіть дитині про правила конфіденційності і поведінки в Мережі та її особисту відповідальність.
Ø Повідомте про ризики, яких вона може зазнати, відвідуючи інтернет.
Ø Дитина має вміти орієнтуватися у просторі Мережі, правильно користуватися пошуковими сервісами, відсіювати небажані електронні повідомлення і за жодних обставин не надавати про себе в Мережу
особисту інформацію.

Ø Поясніть, що скачуючи з інтернету файли аудіо-,відео-або текстового форматів, вона може не тільки порушити закон, а й завантажити вірус чи програму-шпигуна на власний комп’ютер (планшет, телефон).
Ø Виявляйте інтерес до віртуального життя дитини, обговорюйте з нею її інтернет-враження та цікавтеся знайомими з Мережі. Ø Обговорюйте з дитиною питання здорових статевих стосунків. Це дасть
можливість дещо послабити її цікавість і підготувати до правильної реакції, якщо вона випадково потрапить на ресурси з дорослим змістом.
Ø Розкажіть дитині про ризики спілкування у приватному режимі.
Ø Навчіть дитину уважно ставитися до інформації, яку вона отримує з інтернету, щоб вона вміла відрізняти правду від брехні.
Ø Розповідайте про різноманітні способи перевірки інформації.
Ø Привчіть дитину не зустрічатися зі знайомими по Мережі в оффлайні, а якщо така проблема все ж таки виникне, проконтролюйте її нові контакти.
Ø Навчіть дитину радитися з вами перш ніж здійснити покупку через інтернет.
Ø Намагайтесь бути ознайомленими з сайтами, які відвідує ваша дитина. Це наддасть можливість здійснювати певний контроль за діяльністю дитини в Мережі та зменшить вірогідність потрапляння до інтернету
особистої інформації про неї та її близьких.

КОРИСНІ РЕСУРСИ

«ГАРЯЧІ» КОНТАКТИ З ІНТЕРНЕТ-БЕЗПЕКИ

 1. Спеціальний розділ сайту компанії «Київстар» із захисту дітей від
  негативного контенту. Проконсультуватися з експертом з онлайн-безпеки можна на сайті
  http://online-bezpeka.kyivstar.ua де кваліфіковані спеціалісти дадуть відповіді на Ваші питання.
 2. Електронна гаряча лінія з протидії дитячої порнографії в інтернеті «Ла Страда-Україна».
  Повідомити про випадки дитячої порнографії в інтернеті можна за допомогою форми на головній сторінці www.internetbezpeka.org.ua. Гаряча лінія функціонує на базі Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла
  Страда-Україна».
 3. Національна «гаряча лінія» з питань протидії домашньому насильству і захисту прав дітей.
  Звернувшись на гарячу лінію за телефоном 0 800 500 335 (безкоштовно для дзвінків із стаціонарних телефонів на території України), або 386 (безкоштовно для дзвінків з телефонів мобільних операторів «Київстар» і
  «МТС») чи електронною поштою на info@lastrada.org.ua, onlandia@live.com, можна одержати такі консультації:
  • Правила безпечної поведінки дітей під час користування інтернетом.
  • Поради батькам з безпечної роботи дітей в інтернеті.
  • Попередження комп’ютерної залежності і можливість отримання психологічної допомоги.
  • Юридичні консультації стосовно злочинів проти дітей в інтернеті.
  • Допомога у випадках або підозрах загрози дітям через інтернет.
 4. Проект із протидії незаконним матеріалам в інтернет-просторі України Skarga.ua
  Кожний користувач українських інтернет-порталів може сповістити про матеріали, що порушують аконодавство країни та містять порнографію з участю неповнолітніх, прояви расової і національної нетерплячості, вияви тероризму, заклики до насильницької зміни конституційного ладу за допомогою форми на головній сторінці http://skarga.ua/ Проект створений Інтернет-Асоціацією України.
 5. Телефон Довіри МВС України Телефон довіри Департаменту МВС: (+380 44) 254-76-04.
  Повідомити про веб-сайти, що пропагують насильство і жорстокість або розпалюють ненависть, расову дискримінацію, займаються створенням чи розповсюдженням дитячої порнографії можна в Департамент боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми МВС України.